Pereiti prie turinio Šeimos vakarienės stalas

Šeimos vakarienė ir jos įtaka vaikų gerbūviui

Pozityvus bendros vakarienės efektas driekiasi žymiai toliau, nei mes galime įsivaizduoti.
Pasidalink su kitais:

Australiečių kompanija MasterFoods paklausė tėvų, ką jie pasikviestų prie vakarienės stalo, jei galėtų išsirinkti bet kokius žmones. Vėliau apie tai buvo paklausti ir jų vaikai. Tėvai buvo suglumę, išgirdę jų atžalų atsakymus:

Besidomintys namų mokymu ar kitaip - mokymu šeimoje, dažnai yra motyvuojami labai paprastos paskatos - tėvai tiesiog nori kuo daugiau laiko praleisti su savo vaikais. Tai yra vienas faktorių ir mano asmeniniu atveju. Kodėl šeima turi vakarieniauti kartu? Bendros vakarienės pozityvus efektas driekiasi žymiai toliau, nei mes galime įsivaizduoti.

Moksliniai tyrimai nevienareikšmiškai parodė, kad kuo dažniau šeima vakarieniauja prie bendro stalo, tuo mažiau šansų, kad vaikai pradės naudoti svaigalus ir kad jiems teks atsidurti įkalinimo įstaigose.

Savaime suprantama, pozityvūs efektai yra ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Buvimas prie šeimos stalo padidina tėvų ir visos šeimos bendrystę, skatina pasidalinimą patirtimis ir sunkumais. Bendra vakarienė taip pat gali "sunaudoti" laiką, kurį suaugę galėtų praleisti ne tokiems geriems tikslams ir tokiu būdu juos apsaugo nuo blogų pasekmių (sėdėjimo bare su draugais, ar tiesiog beprasmio riogsojimo priešais televizoriaus ekraną).

Kokybiškai su vaikais praleisto laiko ("Quality time") mitai seniai išsklaidyti, tyrimai aiškiai rodo, kad kai yra kiekis, tuomet neišvengiamai tame kiekyje bus ir kokybė, o kai siekiama kiekio trūkumą kompensuoti "kokybe", dažnai tai įgauna keistas, o kartais net ir žalingas vaikams pasekmes, kaip vaikų lepinimas ir kiti dalykai, kurių tėvai griebiasi, siekiant įvairiais būdais psichologiškai save reabilituoti tiek vaikų, tiek savo pačių akyse.

Įdomu, kad net tyrimas, kuris bando reabilituoti "kokybišką laiką", aiškiai parodo šeimos vakarienių naudą:

The one key instance Milkie and her co-authors found where the quantity of time parents spend does indeed matter is during adolescence: The more time a teen spends engaged with their mother, the fewer instances of delinquent behavior. And the more time teens spend with both their parents together in family time, such as during meals, the less likely they are to abuse drugs and alcohol and engage in other risky or illegal behavior. They also achieve higher math scores. Making time for kids? Study says quality trumps quantity. The Washington Post

Tad stenkimės dažniau susėsti prie bendro šeimos stalo, o kad vakarienė būtų dar prasmingesnė, tėvai gali iš anksto pašalinti elektroninių prietaisų išblaškančius garsus (geriausiai juos visiškai užtildyti), taip pat pakviesti vaikus pasidalinti geriausiais ir blogiausiais jų dienos momentais bei išgyvenimais.

O kaip bendra vakarienė įtakoja jūsų šeimos gyvenimą? 😉

Taip pat skaitykite:

1 komentaras apie “Šeimos vakarienė ir jos įtaka vaikų gerbūviui

  1. Ana

    Sutinku 100%. Dar noriu prideti, kad labai svarbu, kad per tokias vakarienes ant stalo nebutu alkoholiniu gerimu, pvz. kad ir "nekaltos" alaus stiklines, ka daznai vyrai megsta po darbo. Nes vietoj gerojo seimynines vakarienes efekto bus vykdomas alkoholinis vaiku programavimas.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *