Pereiti prie turinio Vaikų švietimas, ugdymas ir auklėjimas

"Gyvenimas Tallgrass Sudbury mokykloje po pirmo mėnesio pradėjo virte virti. Pradžioje dar spėjau viską pastebėti, perskaityti naujus iškabintus skelbimus, o dabar jau esu pasimetusi tarp visų tų naujų paskelbtų klasių, komitetų, būrelių, planuojamų išvykų ir t.t. Viskas pasipylė kaip iš gausybės rago."

Tęsinys pasakojimo apie Tallgrass Sudbury mokyklą (kitos pasakojimo dalys).

Tėvų susirinkimai

Pagal mokyklos tvarką, praėjus pirmajam mokslo metų mėnesiui, visos naujos šeimos gauna atskirą pakvietimą susitikti su mokyklos personalu ir aptarti kaip sekėsi vaikui, ar mokykla tinka vaikui ir tėveliams, padiskutuoti rūpimais klausimais. Mūsų atveju pokalbis buvo labai trumpas, nes aš jau per tą mėnesį spėjau sudalyvauti dviejuose tėvų susitikimuose ir turėjau progų pasisakyti, bei išgirsti atsakymus į man rūpimus klausimus. Susitikimo metu daugiau paklausinėjo mano dukros ar jai patinka mokykla, kodėl ir kas patinka, ar susidraugavo su vaikais ir pan. Pabaigai pasirašėm kelis trūkstamus dokumentus ir tokiu būdu po bandomojo mėnesio buvom oficialiai priimti į šią didelę šeimą ...skaityti toliau "Sudbury mokyklos kronikos. 3 – Pasirinkimai."

1

"Džiaugiuosi, kad laiku atvedžiau dukrą į šią mokyklą, kol dar nebuvo padaryta žala tradicinės mokyklų sistemos ir kad jai nereikia ilgo "aklimatizacijos" laikotarpio. Ji stačia galva pasinėrė į neištyrinėtus dalykus."

Pratęsiu pasakojimą apie įspūdžius Sudbury mokykloje (kitos pasakojimo apie Tallgrass Sudbury mokyklą dalys). Dukrelė į šią mokyklą eina dar tik ketvirta savaitė, bet įspūdžių tiek daug, kad atrodo prabėgo jau ne vienas mėnuo ir pati jau spėjau pasijusti tos mokyklos dalimi. Mokyklos politika tėvų apsilankymui labai palanki ir todėl kai kurie tėveliai, ypač tokie naujokai kaip mes, "užstringame" pasiimdami ar atsiimdami vaikus 🙂

Dukrelė pirmas dvi savaites pastoviai tempdavo į kurį nors kambarį parodyti ko išmoko, ką naujo atrado ar prieš išeinant, tiesiog pasiūlydavo pasėdėti su ja virtuvėje, palaukti kol ji užbaigs nesuvalgytus pietus. Asmeniškai man atmosfera mokykloje labai patinka, neįtempta, kol tėveliai svečiuojasi, nėra susikaustymo nei iš mokinių, nei iš personalo pusės. Kiekvienas užsiima savo reikalais, atrodo niekas net nepastebi, kad tu ten sėdi, kaip musė ant sienos įtempusi ausis 🙂 ...skaityti toliau "Sudbury mokyklos kronikos. 2 – Vidinė tvarka."

1

"Mums tai visiškai nauja patirtis, kardinalus posūkis nuo valstybinės mokyklos į deschooling."

Čikagos apylinkėse gyvenanti mama sutiko pasidalinti jos įspūdžiais apie Sudbury mokyklą ir joje naudojamą gana neįprastą mums Sudbury ugdymo metodą. Jos dukrytė yra 7-ių metų amžiaus.

Pagal kai kuriuos metodikų panašumus Sudbury metodas yra siejamas su taip vadinamu nemokyklinimu (unschooling), nors pačių Sudbury manymu, yra truputį kitaip, žr. Sudbury Schools: Unschooling with babysitting?


Vakar manęs paklausė, kaip sekasi mano dukrelei mokykloje. Mes šiemet pirmą kartą leidžiam ją į Sudbury mokyklą. Mums tai visiškai nauja patirtis, kardinalus posūkis nuo valstybinės mokyklos į deschooling. Tiesą pasakius, abu su vyru nežinojom ko tikėtis ir mūsų pastebėjimai gali būti neaktualūs kitiems, nes kiekviena šeima ir vaikai skirtingi, bet aš pasidalinsiu jais ...skaityti toliau "Sudbury mokyklos kronikos. 1 – Mokslo metų pradžia."