Štai jau kelerius metus alternatyvaus vaikų ugdymo, dar žinomo, kaip mokymas namuose ar mokymas šeimoje, bendruomenės nariai nenuilsdami dirba įvairius darbus, kad kažkada ateityje vaikų auklėjimas, mokymas ir ugdymas būtų įteisinti kaip prigimtinė tėvų teisė. Rengiami įvairūs dokumentai, sisteminama informacija, rengiami susitikimai su seimo nariais ir pan. Tačiau tai tik viena medalio pusė. Tuo pat metu naudinga būtų pradėti kitą svarbų darbą - tiems alternatyviems mokymo metodams ruošti mokymo programas lietuvių kalba. Tai padės ne tik kovoje su seimo funkcionieriais (bus galima realiai parodyti, ko verti alternatyvūs metodai ir kad jie nenusileidžia valstybinio ugdymo programoms - jas net lenkia), bet ir padės pritraukti, sudominti dar daugiau žmonių, nes jie matys lengvesnį pradžios kelią - šviesą tunelio gale ...skaityti toliau "Siekiant vystyti mokymą šeimoje, reikalingos mokymo programos lietuvių kalba"
Žyma: Mokymo programa
Lietuvių kalbos programos „pamatai“
Taigi, pirmame straipsnyje bendrai apžvelgiau mūsų projektą, o dabar pabandysiu „padėti pamatus“ lietuvių kalbos kursui ir toliau padiskutuoti apie įvairias mokyklos galimybes.
Ši schema tikrai nėra galutinė ir yra tik bandymas sukurti struktūrą, nuo kurios būtų galima pradėti kurso kūrimą.
Kurso pagrindu neatsitiktinai pasirinkau Lietuvos vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros kursą, nes jis turi gana aiškią mokymo programą, kitaip tariant, kur galima, noriu išvengti dviračio išradinėjimo. Tačiau tai jokiu būdu nesuriša kūrėjams rankų, nes remiantis programa, mes turime visišką laisvę, kaip tą programą pateikti mokiniams, o ir pati mokymo programa, reikalui esant, gali būti keičiama ...skaityti toliau "Lietuvių kalbos programos „pamatai“"